портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На Донеччині вирощуватимуть хижих птахів, занесених до Червоної книги України

Опубліковано 18 грудня 2021 року, 17:30

Розплідник денних хижих птахів, які занесені до Червоної книги України, ствоюють у селищі Комишуваха біля Краматорська.

З ходом виконання робіт ознайомились т.в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець та голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко.
Будівництво розплідника ведеться на базі регіонального ландшафтного парку «Краматорський», створюють його для розведення та реабілітації денних хижих птахів для подальшого їх розселення на території області.

«В Україні вже повністю зникли деякі види хижих птахів, а популяції інших знаходяться під загрозою. Тому виникла ідея створення такого центру. Подібні установи діють у Європі та США, зокрема концепцію цього центру ми «позичили» з «Раптор центру», розташованому у місті Сітка, Аляска. Тут ми плануємо вирощувати чотири види птахів – балабан, сапсан, шуліка чорний та канюк звичайний. Ці види легко пристосовуються до нових умов проживання, а їх популяції на Донеччині знаходяться під загрозою», - розповів головний спеціаліст науково-дослідного відділу РЛП «Краматорський» Максим Височин.

Науковець зазначив, що птахів для розведення можуть брати з числа тих, хто був конфіскований митницею під час спроб перевезення контрабанди, травмованих диких птахів або залучати з зоопарків України. На рік розраховують вирощувати близько восьми пташенят. Птахів, готових до самостійного життя, у дику природу планують випускати із залученням громадськості та представників засобів масової інформації.

На території центру будуть облаштовані вольєри для утримання птахів, спеціальний загон для навчання польоту, приміщення для науковців та технічного персоналу, приміщення для відвідувачів, а також операційна з усім необхідним обладнанням для лікування хижаків. Після відкриття центру він буде з’єднаний екологічною стежиною з візит-центром РЛП довжиною 1200 метрів. Відвідати центр зможе кожен охочий.

Руслан Стрілець високо оцінив проєкт та зазначив, що міністерство готове надати усю необхідну допомогу та юридичну підтримку для ефективного функціонування центру.

Очільник області Павло Кириленко надав доручення департаменту екології та природних ресурсів підготувати необхідні документи та направити їх до розгляду міністерства.

Будівництво розплідника відбувається в рамках програми президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» та має завершитись у 2022 році. Загальна вартість робіт складає майже 15 мільйонів гривень. У розпліднику на першому етапі працюватиме 12 науковців, ветеринарних лікарів та технічних спеціалістів.