портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«Орган місцевого самоврядування – ЗМІ – громадськість»: як виявити та посилити слабку ланку в комунікації

Опубліковано 12 квітня 2019 року, 16:50

Кому більше потрібна комунікація? Органам місцевого самоварядування, громадянам чи журналістам? Хто є слабкою ланкою в цьому ланцюзі і як зробити процес взаємодії ефективним?

Відповіді на ці запитання дадуть експерти Ресурсного центру під час дводенного тренінгу «Розробка та запровадження дієвих механізмів взаємодії між органами місцевого самоврядування, громадськістю та засобами масової інформації», що відбудеться у м. Святогірськ 17-18 квітня.

Місцеве самоврядування є найбільш наближеним до громадян рівнем здійснення публічної влади і передбачає їх максимальне залучення до процесу прийняття рішень шляхом різних форм безпосередньої та непрямої демократії. 

Проте, часто зв'язок між органами влади та громадськістю порушується, що призводить до непорозуміння, а потім до несприйняття і протистояння. Громадянам досить важливо донеси свої думки та пропозиції до влади. А владі важко зрозуміти та задовольнити потреби громадян. Роль арбітра у цьому процесі грають засоби масової інформації – вони забезпечують доступ до інформації. Цього не достатньо. Тому вкрай важливо налагодити та підтримувати тристоронню комунікацію органів місцевого самоврядування з громадянами та засобами масової інформації. Це набуває особливої актуальності у період кризових ситуацій.

Метою тренінгу є налагодити тристоронню комунікацію між органами місцевого самоврядування, громадськістю і засобами масової інформації та дати механізми для їх ефективної взаємодії.

Завдання тренінгу:

1.  Ознайомити учасників із сучасними механізмами взаємодії між органами місцевого самоврядування, громадськістю та засобами масової інформації.

2.  В інтерактивній формі навчитися застосовувати інструменти залучення громадськості.

3.  Навчитися обирати найбільш ефективні інструменти взаємодії.

Учасники тренінгу – представники органів місцевого самоврядування, громадськості та місцевих засобів масової інформації.

•   Донецька область: Очеретинська селищна рада, Красногорівська міська рада, Мар`їнська міська рада, Курахівська міська рада, Хлібодарівська сільська рада, Ольгінська селищна рада, Волноваська міська рада, Сіверська міська рада, Соледарська міська рада, Торецька міська рада.

•   Луганська область: Новоайдарська селищна рада, Щастинська міська рада, Попаснянська міська рада, Золотівська міська рада, Гірська міська рада, Біловодська селищна рада, Станично-Луганська селищна рада, Широківська сільська рада, Красноталівська сільська рада,  Красноріченська  селищна рада. 

Тренінг відбудеться в рамках проекту «Добре врядування для розбудови потенціалу громади» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру за проектом «Ефективне врядування та залучення громадян для покращення доступу до правосуддя, безпеки, охорони довкілля та соціальної згуртованості на сході України» за підтримки Уряду Королівства Данії, Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).

Більше інформації за посиланням: http://rozvytok.in.ua/pro-proekt

ПРОГРАМА

17-18 квітня 2019 року м. Святогірськ, вул. Соснова, 5б (парк-готель «Dolce Vita»)

 

1-й день                            

11:00 – 11:30

Вітальна кава

11.30 – 12.30

СЕСІЯ №1

Взаємодія в громаді: громадськість, влада та ЗМІ

12.30 - 14.00

СЕСІЯ №2

Застосування механізму взаємодії та можливість використання різних інструментів в цій сфері

14.00 – 14.45

Обід

14.45 – 16.00

СЕСІЯ №3

Аналіз діяльності ОМС у взаємовідносинах з громадськістю та ЗМІ

16.00 – 16.15

Кава-брейк

16.15 – 18.00

СЕСІЯ №4

Основні інструменти залучення громадськості, передбачені законодавством для ОМС (громадські слухання, загальні збори, місцеві ініціативи)

19:00

Вечеря

 

 

2-й день

  08:00-09:00

Сніданок

09:30 – 11.30

СЕСІЯ №1

Основні популярні інструменти залучення громадськості (електронні петиції, громадська рада, соціальні мережі тощо)

11.30 – 11.45

Кава-брейк

11.45 – 14.00

СЕСІЯ №2

Звернення громадян, виїзні прийоми та особисті прийоми як механізм зворотного зв’язку

14.00 – 14.45

Обід

14.45 – 16.00

СЕСІЯ №3

Взаємовідносини ОМС та ЗМІ – запорука поінформованості громадськості

16.00 – 17.00

СЕСІЯ №4

Від теорії до практики: обираємо власні інструменти взаємодії

17:00-17:15

Кава

17:15

Від’їзд учасників


Українська асоціація районних та обласних рад