ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
12 квітня 2024 року партнери Проєкту ЄС «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад» / “Reinventing displaced universities: enhancing competitiveness, serving communities” (REDU) провели фінальну конференцію з презентацією отриманих результатів.
Конференція об’єднала разом біля 100 представників Представництва ЄС в Україні, Британської Ради в Україні, Міністерства освіти і науки України, Національного Еразмус+ офісу в Україні, Інституту вищої освіти НАПН України, Маріупольського державного університету, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та інших переміщених університетів.
Віра Рибак, координатор Сектору освіти і науки Представництва ЄС в Україні зазначила, що освіта є пріоритетною сферою підтримки ЄС. «Я вірю, що спроможність, створена у результаті цього Проєкту, допоможе переміщеним університетам-партнерам відповісти на виклики поточних реформ у вищій освіті та посилити участь у Програмах ЄС «Еразмус+» та «Горизонт-Європа»», – сказала вона.
Світлана Калашнікова, координатор Проєкту REDU, визначила головні етапи реалізації Проєкту, виклики, з якими зіштовхнувся Консорціум, фактори, що забезпечили успіх і прогрес Проєкту. «Зміни, партнерство, взаємодія та вплив – це формула нашого Проєкту, це те, що нас тримало нас всі ці чотири роки і давало можливість рухатися», - заявила вона.
Микола Трофименко, ректор Маріупольського державного університету, та Ольга Поркуян, ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, презентували ключові факти, що засвідчують вплив Проєкту на розвиток Університетів. «Проєкт допоміг нам вижити і стабілізуватися у тих невизначених умовах, коли було дуже важко і коли ми намагалися встоїти. А також допоміг визначити, куди ми рухаємося, і хто ми є, що ми будуємо, для кого будуємо», - наголосивМ. Трофименко.
Людмила Таценко, керівник Відділу освітніх програм Британської Ради в Україні, сфокусувала увагу на ролі та внеску британських експертів у Проєкті: «Ми гнучко реагували на зміни у Проєкті, враховували потреби наших партнерів. Залучення широкого спектру фахівців та використання різних форматів комунікації дозволило виконати визначені завдання та досягти цілей Проєкту».
Учасники конференції мали можливість обговорити ключові здобутки, отримані уроки, цінний досвід та завдання для подальшого розвитку під час робочих сесій, що були організовані за такими темами: 1 – Цифровий університет; 2 – Вдосконалення викладання; 3 – Англомовна компетентність персоналу; 4 – Студентське врядування – проєкти; 5 – Стратегування та розвиток університету; 6 – Університет і громада; 7 – Управління фінансами міжнародних проєктів і розвиток університету. Результати обговорень робочих груп представили модератори під час заключної пленарної сесії. Всі групи відзначили системний і практичний вплив Проєкту на покращення якості освітнього процесу та міжнародної діяльності, підвищення ефективності управління, розбудову комунікаційних каналів, згуртування та розвиток лідерського потенціалу команд Університетів.
Олег Шаров, Генеральний директор Директорату вищої освіти Міністерства освіти і науки України, підсумував досягнення Проєкту у світлі пріоритетів державної політики та оцінив вплив Проєкту на розвиток інших університетів і системи у цілому.
Інформація про Проєкт:
Термін реалізації Проєкту REDU 2020 – 2024
Мета Проєкту – підвищити привабливість та конкурентоспроможність переміщених університетів шляхом посилення їх інституційної спроможності, розбудови ефективного врядування, вдосконалення викладання і навчання та розвитку інтернаціоналізації.
Цілі Проєкту:
Вдосконалити інфраструктуру переміщених університетів задля надання якісної освіти та динамічного залучення громад.
Посилити інституційний потенціал переміщених університетів через розвиток спроможності їх керівництва, персоналу і студентів краще відповідати на виклики, що постають перед університетами, місцевими громадами та Донецькою і Луганською областями.
Підвищити соціальну відповідальність переміщених університетів через залучення академічної спільноти до розв’язання соціальних, економічних, екологічних культурних та інших проблем.
Консорціум партнерів:
Координатор – Інститут вищої освіти НАПН України;
спів-виконавці: Маріупольський державний університет (до якого був приєднаний Донецький державний університет управління); Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (до якого був приєднаний Луганський національний аграрний університет); Британська Рада в Україні.
*Згідно сайту www.eeas.europa.eu