портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Поблизу КПВВ "Новотроїцьке" 14 осіб не можуть потрапити додому через блокування пропуску на ТОТ з боку окупаційної адміністрації

Опубліковано 12 серпня 2020 року, 13:50

Чотирнадцять  громадян України продовжують очікувати пропуску на тимчасово окуповану територію поблизу контрольно-пропускного пункту "Новотроїцьке". Вони вимушені ночувати на території КПВВ, а харчування їм забезпечують міжнародні організації.

За словами заступника голови Донецької облдержадміністрації Вадима Філашкіна, люди опинились у скрутному становищі через дії окупаційної адміністрації. Наразі окупанти відмовляються погоджувати гуманітарні списки, за якими люди матимуть право потрапити додому.

"Держприкордонслужба готова відновити функціонування КПВВ та пропускати людей в обох напрямках. Проте окупанти блокують гуманітарні коридори та примушують людей чекати на можливість потрапити додому. Неодноразово були ситуації, коли окупанти скасовували домовленості в однобічному порядку та самовільно змінювали вже погоджені списки, через що люди вимушені залишатись у сірій зоні. Сподіваємось, що ця проблема буде невдовзі вирішена, але ми маємо бути готові розселяти людей та забезпечувати їм харчування у найближчих містах", - наголосив Вадим Філашкін.

Також заступник очільника області підкреслив значний внесок міжнародних організацій у забезпечення людей товарами першої необхідності як на КПВВ, так і у закладах обов'язкової обсервації.

КПВВ «Новотроїцьке» відновив свою роботу з 22 червня. Натомість пропуск людей з тимчасово окупованої території здійснювався до 28 червня - окупаційні адміністрації тимчасово окупованих окремих районів Донецької області перекрили в'їзд та виїзд через контрольовані ними пропускні пункти, нехтуючи гуманітарними потребами людей. В окремі дні представники незаконних збройних формувань пропускають людей через КПП «Оленівка» на дорожньому коридорі «Донецьк-Маріуполь».