Чотирнадцять громадян України продовжують очікувати пропуску на тимчасово окуповану територію поблизу контрольно-пропускного пункту "Новотроїцьке". Вони вимушені ночувати на території КПВВ, а харчування їм забезпечують міжнародні організації.
За словами заступника голови Донецької облдержадміністрації Вадима Філашкіна, люди опинились у скрутному становищі через дії окупаційної адміністрації. Наразі окупанти відмовляються погоджувати гуманітарні списки, за якими люди матимуть право потрапити додому.
"Держприкордонслужба готова відновити функціонування КПВВ та пропускати людей в обох напрямках. Проте окупанти блокують гуманітарні коридори та примушують людей чекати на можливість потрапити додому. Неодноразово були ситуації, коли окупанти скасовували домовленості в однобічному порядку та самовільно змінювали вже погоджені списки, через що люди вимушені залишатись у сірій зоні. Сподіваємось, що ця проблема буде невдовзі вирішена, але ми маємо бути готові розселяти людей та забезпечувати їм харчування у найближчих містах", - наголосив Вадим Філашкін.
Також заступник очільника області підкреслив значний внесок міжнародних організацій у забезпечення людей товарами першої необхідності як на КПВВ, так і у закладах обов'язкової обсервації.
КПВВ «Новотроїцьке» відновив свою роботу з 22 червня. Натомість пропуск людей з тимчасово окупованої території здійснювався до 28 червня - окупаційні адміністрації тимчасово окупованих окремих районів Донецької області перекрили в'їзд та виїзд через контрольовані ними пропускні пункти, нехтуючи гуманітарними потребами людей. В окремі дні представники незаконних збройних формувань пропускають людей через КПП «Оленівка» на дорожньому коридорі «Донецьк-Маріуполь».
![](/storage/app/thumbnails/1ea/344/684/e25429a0-6c36-4591-abdc-532c793c4fd6_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/189/18c/60d/9d878129-4d20-4f08-9531-6267e40f5e31_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/e00/907/85e/20d49648-adc6-42b6-bd63-276f26c2236e_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/efa/997/1be/5414be86-eaa0-4119-932e-76e8561e7690_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/69d/fa3/06b/5d64608a-3a6a-4392-a51e-3f0a275ed7b9_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/939/70e/f9e/7336385c-87c9-4b86-9882-a607f36ccd33_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/9af/7cf/162/3f5e55ec-72c5-4fe7-8bac-4f41875022f7_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/b7e/9ce/c76/7fa58711-57f0-4be2-b2e6-6d7b3eb36e08_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/b6f/e89/c6f/photo5303283707542613754_820x360.jpg)