Реформування системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації та питання комплексної фізичної реабілітації дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю.
За ініціативою Департаменту соціального захисту населення ОДА Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності Міністерства соціальної політики України 29 березня 2018 року був проведений цикл навчальних семінарів – тренінгів для керівників та фахівців органів соціального захисту населення, реабілітаційних установ області та територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Одночасно працювало ІІІ платформи за напрямками забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації та реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.
В рамках І платформи, яка проводилась працівниками Українського науково-дослідного інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності Міністерства соціальної політики України на семінарі обговорювалися питання реформування системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації та практичного використання електронного каталогу – класифікатора технічних засобів реабілітації при підборі крісел колісних для осіб з інвалідністю. Реформування Порядку забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації запроваджує адресний підхід до забезпечення ними осіб зазначеної категорії та новий механізм їх фінансування за принципом «гроші ходять за людиною».
Представники УкрНДІпротезування ознайомили спеціалістів системи з нормативно - правовими аспектами забезпечення кріслами колісними в Україні, класифікацією крісел колісних, методикою визначення антропометричних параметрів особи з інвалідністю.
На основі ситуаційних даних осіб з інвалідністю, запропонованих представниками УкрНДІпротезування, фахівцями органів соціального захисту населення із використанням електронного каталогу – класифікатора технічних засобів реабілітації здійснювався підбор конкретних моделей крісел колісних за функціональними та конструктивними ознаками.
Темою семінару ІІ платформи, яку проводила кандидат медичних наук – Чернишова І.М., завідувач відділу реабілітації інституту, були питання комплексної фізичної реабілітації дітей з ДЦП та прогресуючими нервово-м’язовими захворюваннями. Відповідна платформа проходила на базі Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Краматорської міської ради, де фахівці центрів реабілітаційних установ області (керівники, фахівці з фізичної реабілітації, вчителя - реабілітологи, асистенти вчителів - реабілітолога), представники охорони здоров’я мали змогу ознайомитися з новими методиками надання комплексу реабілітаційних послуг дітям з ДЦП та прогресуючими нервово-м’язовими захворюваннями. У заході брали участь також родини з особливими дітьми, які потребують відповідних послуг. Фахівці реабілітаційних установ області, які безпосередньо надають реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю та охорони здоров’я мали змогу задати питання та отримати консультацію з вищезазначених питань.
У спілкуванні з зазначеними родинами кандидат медичних наук - Чернишова І.М. надала поради та відповіді на питання батьків стосовно реабілітації та необхідних заходів в залежності від стану дитини.
На базі Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» відбувся семінар ІІІ платформи «Фізична реабілітація пацієнтів з наслідками хребтово-спинномозкової травми та мозкових інсультів», яку проводили наукові співробітники інституту УкрНДІпротезування. Під час заходу проводилось обговорення про особливості хребтово-спинномозкових травм, періоди таких травм, можливі ускладнення та наслідки ушкоджень хребта та спинного мозку, методологічний підхід в комплексі реабілітаційних заходів для осіб з наслідками ураження хребта та спинного мозку, який застосовується в інституті УкрНДІпротезування.