портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Солідарність ЄС з Україною в контексті року тимчасового захисту для людей, які рятуються від російської агресії проти України

Опубліковано 10 березня 2023 року, 10:05

Європейською Комісією ухвалено повідомлення стосовно Директиви про тимчасовий захист. Вперше ця Директива була введена в дію 4 березня 2022 року у відповідь на агресію Росії проти України.

З того часу близько 4 мільйонів людей отримали негайний захист у ЄС, з них понад 3 мільйони – у першій половині 2022 року. Усі зареєстровані особи отримали право на доступ до ринку праці, освіти, охорони здоров'я і житла.

Згадана Директива надала негайний захист, обмеживши формальності до мінімуму. Вона доповнила такий захист комплексним і узгодженим переліком прав:

  • Доступ до реєстрації і документів;
  • Особливий захист для дітей;
  • Доступ до освіти і професійної підготовки;
  • Усунення ризиків торгівлі людьми і підтримка потерпілих від воєнних злочинів;
  • Доступ до охорони здоров'я і соціальних виплат;
  • Доступ до робочих місць;
  • Доступ до розміщення і житла.

Щодо наступних кроків, то Європейський Союз виражає готовність підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Захист вже продовжено до березня 2024 року і може бути продовжено до 2025 року.

Нагадаємо, що 4 березня 2022 року, лишень за тиждень після вторгнення російських військ в Україну, було введено в дію Директиву про тимчасовий захист завдяки одностайному рішенню держав-членів у відповідь на пропозицію Комісії. Платформа солідарності «Україна», створена Комісією на початку війни, об'єднує інституції ЄС, держави-члени, країни-учасниці Шенгенської угоди, агенції ЄС, міжнародні організації, українські та молдовські державні органи. Вона пропонує неформальний і гнучкий майданчик для обговорення оперативних питань з метою координації підтримки на місцях. Обмін інформацією та збір точних даних через мережу Плану ЄС із забезпечення готовності до міграції та кризових ситуацій, робота європейських агенцій з питань притулку сприяли швидкому створенню Платформи для реєстрації тимчасового захисту.

*Згідно сайту www.eeas.europa.eu

Інші новини за темою