Регіональний форум «Справедлива трансформація вугільних міст», організований USAID, розпочав свою роботу у Краматорську сьогодні, 10 лютого.
Для Донеччини вугільна галузь є історично однією з найважливіших у структурі економіки, проте вже багато років галузь перебуває у кризі. Зараз у 10 громадах області працюють 17 державних шахт, але видобуток вугілля на них знижується, і при цьому збільшується потреба в дотаціях з бюджету на оплату праці шахтарів.
«Так не може тривати вічно. Ми мусимо знайти спосіб перетворити нашу вугільну галузь із застарілої і нерентабельної на сучасну і конкурентоспроможну. І тут йдеться не тільки про переобладнання самих шахт, але й про перекваліфікацію шахтарів, яких ми не можемо кинути напризволяще», - наголосив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.
До розробки Стратегії трансформації вугільних міст Донецької області долучилися експерти Проєкту USAID ERA. Також питаннями декарбонізації на Донеччині опікується Програма ООН, а міжнародна організація GIZ, яка фінансується Міністерством економіки та енергетики Німеччини, відкрила свій офіс у Мирнограді та розпочала новий проєкт у напрямку трансформації вугільних регіонів.
«Це все – перші кроки до трансформації вугільної галузі області, але роботи попереду дуже багато. Маю надію, що в результаті сьогоднішнього обговорення з’являться ідеї, які можна буде з користю втілити на практиці», - зазначив очільник області.