12 вересня набув чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 26 липня 2017 року № 1211 «Про затвердження Порядку відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування в закладах охорони здоров'я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою».
Сума відшкодування чорнобильцям витрат на лікування не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1січня року, в якому прийнято рішення про відшкодування витрат на лікування.
Рішення про відшкодування приймає робоча група, створена Фондом соціального захисту інвалідів м. Київ (далі - Фонд) за участю представників всеукраїнських громадських об’єднань осіб з інвалідністю, статутна діяльність яких спрямовується на соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - громадські об’єднання).
Потерпілий громадянин особисто або через законного представника чи уповноважену особу, батьки (законний представник або уповноважена особа) дитини, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, подають громадським об'єднанням (Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України», тел. (044)-272-11-46, контактна особа Олена Володимирівна) заяву, до якої додаються:
- копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
- копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта;
- копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- консультаційний висновок фахівця;
- документи, що підтверджують оплату витрат, пов'язаних з лікуванням в установах охорони здоров'я на території України, придбанням ліків, відсутніх в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою;
- рецепти лікарів (або їх копії) на придбання ліків;
- виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого;
- оригінали розрахункових документів, що підтверджують відповідні витрати за рахунок хворого.
Постраждалі мають право звертатися з заявами для отримання відшкодування витрат на лікування протягом року після закінчення стаціонарного лікування.
Громадські об’єднання у десятиденний строк подають до Фонду отриману заяву постраждалого громадянина (законного представника чи уповноваженої особи) або батьків (законного представника чи уповноваженої ними особи) потерпілої дитини для розгляду та прийняття відповідного рішення робочою групою.
Подані документи розглядаються робочою групою протягом 10 календарних днів з дня їх надходження від громадських об’єднань.
Рішення робочої групи оформлюється протоколом.
Протягом 5 робочих днів з дати прийняття рішення про відшкодування витрат на лікування робоча група надсилає копію протоколу громадському об’єднанню.
Громадське об’єднання протягом 2 робочих днів з дня отримання копії протоколу повідомляє про прийняте робочою групою рішення заявника чи уповноважену ним особу.
Фонд протягом 7 робочих днів після засідання робочої групи подає заявку про потребу в коштах на відшкодування витрат на лікування до Мінсоцполітики.
Мінсоцполітики, після надходження заявки, перераховує відповідні кошти Фонду.
Фонд протягом 2 робочих днів після надходження коштів від Мінсоцполітики перераховує такі кошти на рахунки громадських об’єднань.
З метою отримання вищевказаних коштів рекомендуємо особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, звертатись до Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» за тел.(044)-272-11-46, контактна особа Олена Володимирівна (с 11.00 до 15.00).