20 грудня у залі засідань Приазовського державного технічного університету під головуванням голови Донецької облдержадміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського відбулися громадські обговорення щодо видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПрАТ «ММК ім.Ілліча» та ПрАТ «МК «Азовсталь».
У вищевказаному заході прийняли участь представники громадськості міста Маріуполя та представники підприємств.
Свою позицію стосовно ситуації, що склалася, висловили Павло Жебрівський, міський голова Вадим Бойченко, генеральний директор ПРАТ «ММК ім. Ілліча» Юрій Зінченко, генеральний директор ПРАТ «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі. Слухання відвідали депутати Маріупольської міської ради, представники громадських організацій та активісти.
Всі учасники зустрічі відзначили важливість вирішення проблеми екології. Керівники містоутворюючих підприємств детально розповіли про те, які проекти реалізовані, і які вжиті заходи допомогли вже сьогодні знизити кількість викидів в атмосферу.
Після дуже напруженого обговорення, враховуючи думки громадськості і реальні можливості містоутворюючих підприємств, Павло Жебрівський прийняв компромісне рішення перенести строки виконання проекту на п'ять років. За його словами, це саме той термін, за який можливо реалізувати пункти програми. За ходом виконання своїх обіцянок у зазначені терміни буде стежити спеціально створена комісія, сформована представниками громадськості міста і заводів.
За результатами обговорення були зафіксовані такі рішення:
- Створити комісію, яка буде контролювати виконання екологічних зобов'язань меткомбінатів щодо виконання природоохоронних заходів, спрямованих на зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, яку очолить заступник голови Донецької ОДА Ремський В.В. У комісію увійдуть три представники від громадськості, три представники від підприємств, представник від місцевої ради, директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Натрус С.П.
- Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємствам необхідно надати, бо припинити роботу цих підприємств не є раціональним виходом з даної ситуації.
- Встановити що, термін на реалізацію природоохоронних заходів, має складати не більш як п’ять років.
- До 15 січня 2017 року має бути розроблений чіткий графік робіт, пов’язаних з виконанням природоохоронних заходів.
Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації