портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

100 днів ринку землі: на Донеччині укладено 380 угод купівлі-продажу земельних паїв

Опубліковано 12 жовтня 2021 року, 12:40

Понад 380 угод купівлі-продажу земельних паїв укладено у Донецькій області за 100 днів функціонування ринку землі в Україні. Про це заступник директора департаменту-начальник управління земельних відносин, водних ресурсів, економіки та інвестицій Донецької облдержадміністрації Олена Рибакова повідомила на брифінгу у Краматорську сьогодні, 12 жовтня.

«У Донецькій області сільськогосподарські угіддя займають площу 2 млн га, з них на підконтрольній території – 1,4 млн га, з яких ріллі – 1,2 млн га, 80% з яких - це землі для товарного сільськогосподарського виробництва, так звані паї. Саме ці землі були підмораторними, тобто громадянин не міг їх ані продати, ані подарувати, а єдина можливість відчужити такі землі – це була спадщина. У нас в області право на пай отримало 237 тисяч громадян», - зазначила Олена Рибакова.

Ринок землі сільськогосподарського призначення запрацював в Україні 1 липня 2021 року. На старті ринку землі у багатьох українців були побоювання, що розпочнеться активний розпродаж землі. Але наразі власники паїв не поспішають продавати свої наділи.

По всій Україні було укладено 28280 угод купівлі-продажу паїв на загальну площу 70 тисяч га. По Донецькій області за 100 днів було укладено 384 угоди купівлі-продажу паїв на загальну площу 1,6 тисячі га - це 0,13% від загальної кількості ріллі на підконтрольній території.

«Середня ціна продажу одного гектара на сьогодні по Донецькій області становить 27 тисяч гривень. Така ціна, бо тут продаються земельні ділянки не тільки ріллі, а й пасовищ», - сказала Олена Рибакова.


Детальніше про функціонування ринку землі в Україні:

Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель: 7 важливих кроків

100 днів ринку землі: сталий розвиток

Інші новини за темою