Аграрії Донеччини продовжують працювати попри всі труднощі
Оцінка землі у Донецькій області відповідно до нового Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів складає 31 тисячу гривень за гектар. Про це заступник директора департаменту – начальник управління земельних відносин, водних ресурсів, економіки та інвестицій Олена Рибакова повідомила на брифінгу у Краматорську 26 січня.
Нагадаємо, ринок землі в Україні почне працювати з 1 липня. Земельна реформа на цьому етапі не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, допуску юридичних осіб та іноземців.
«Закон дозволить набувати право власності на земельні ділянки фізичним особам з 1 липня 2021 року у розмірі до 100 га на одну особу. Юридичні особи будуть учасниками ринку земель з 1 січня 2024 року. Тоді ж обмеження з фізичних осіб зніметься, і всі зможуть набувати право власності на землю до 10 тисяч га в одні руки або у власність однієї юридичної особи», - розповіла Олена Рибакова.
Вона зазначила, що орендар земельної ділянки буде мати першочергове право її викупити.
«У цьому році опублікували новий Довідник показників нормативної грошової оцінки земель. Оцінка землі у Донецькій області є однією з найвищих в Україні – 31 тисяча гривень за гектар. Ця оцінка відображає якісні показники ґрунту, але вона зроблена ще на радянських показниках. Ми всі розуміємо, що чорнозем у Донецькій області близько від «сірої зони» і чорнозем під Києвом, хоч родючість у нього однакова, матиме різну ціну. Законом лише передбачено, що під час продажу земельної ділянки її вартість не може бути нижче нормативної, тобто для Донецької області – не нижче 31 тис. гривень за гектар. Той, якою вона буде після відкриття ринку земель, ми побачимо лише у липні», - сказала Олена Рибакова.
Нагадаємо, завдання земельної реформи – упорядкувати ринок землі, унеможливити корупційні схеми у земельних відносинах, зробити відносини у сфері землеустрою — зрозумілими й прозорими, і головне – дати поштовх українській економіці.