Художники-переселенці з Донеччини та митці Хмельниччини провели пленер на Поділлі
Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь) до 31-ї річниці Незалежності та Дня Державного прапора розпочав покази вистави «Крик нації» в Україні та Польщі. У неділю, 21 серпня, її побачили глядачі в приміщені Закарпатського обласного театру драми та комедії у місті Хуст.
Вже сьогодні, 23 серпня, відбудеться вистава в приміщенні Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва у Львові. А 31 серпня – у Кракові (Польща) на Міжнародному Фестивалі українського театру «Схід-Захід». Глядачі чекають цю подію з особливим нетерпінням. Бо ця вистава - про життя та діяльність Василя Стуса, який є символом нескореності духу в боротьбі за вільну незалежну незламну Україну.
У постановці задіяна вся трупа маріупольського театру, яка переїхала до Ужгорода. Нагадаємо, саме там 16 липня, через чотири місяці після знищення театру в Маріуполі, відбулась прем’єра вистави «Крик нації».
«Сьогодні це наш крик всьому світу, що українське мистецтво неможливо знищити, розбомбивши театри. Ми - нація нескорених, якій випала важка доля. Незважаючи на це, мистецтво живе у наших душах і, насправді, є тим, що нас об’єднує. Ми обрали курс до цивілізації, свободи і демократії. На жаль, упродовж усієї незалежності і, особливо зараз, нам доводиться платити високу ціну за цей вибір. Але ми точно вистоїмо, бо ми на своїй землі! І культурний фронт у цьому допоможе! Слава Україні!», - наголошують у Маріупольському театрі.
![](/storage/app/thumbnails/06b/7fa/2c5/a308e029-fa24-427e-851a-28f9f6e3d2ab_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/e34/082/215/8e9f1b87-7f96-45b5-a8d5-b376846433c9_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/920/a61/9ab/b022ac5d-c100-4f24-8e6f-421bd906b616_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/63a/d35/089/b420fcc3-f2b2-472e-af71-b0c9f79c32cd_820x360.jpg)