Юні науковці Донеччини ‒ стипендіати Президента України 2024 року
Заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна відкрила другий день VІІ Конгресу освітян Донеччини «Освітня реформа Донеччини: рухаємося вперед!», який відбувся у Покровську.
До роботи VІІ Конгресу освітян Донеччини долучилися близько 260 учасників (керівників органів управління освітою рад територіальних громад, військово-цивільних адміністрацій, керівників закладів освіти та ЦПРПП, педагогічних працівників, представників ГО та ЗМІ).
Ключовою подією стало проведення пленарного засідання департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації. Відкрила роботу заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, привітавши учасників з 30-ю річницею Незалежності України. Вона наголосила на ефективних трансформаціях освіти Донеччини, зокрема реалізації президентської програми «Велике будівництво», інклюзивної освіти, програмі оновлення дитячого харчування, яку ініційовано першою леді Оленою Зеленською. «Область зацікавлена у тому, щоб молодь залишалася в регіоні. Це можливо лише за консолідації зусиль обласної та місцевих громад», – наголосила Юлія Костюніна.
Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Сідашева зазначила у своїй доповіді, що завдяки програмі «Велике будівництво» в області вдалося збільшити кількість місць у дошкільних закладах. Окремо очільниця департаменту зосередилася на питанні впровадження нових державних стандартів освіти, програмі модернізації системи харчування. Вона акцентувала увагу й на необхідності популяризації позашкільної освіти.
Діалогова панель спікерів передбачала виступи учасників Всеукраїнського серпневого форуму «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху». Розглянуті питання реформування освіти, ролі громадських організацій у цьому контексті, освіти дорослих, інклюзивної освіти тощо.
У межах заходу з метою презентації досягнень у реформуванні всіх рівнів освіти області для науково-педагогічної спільноти, фахівців IT-сфери, органів влади та управління Донеччини працювала інтерактивна виставка. Вона передбачала одночасну роботу двох локацій: «Центри актуального розвитку» і «Працюємо за новими стандартами». Крім цього, працювали 6 стратегічних секцій, завдяки роботі яким вдалося виокремити перспективні напрями подальшої роботи:
1. Реформа освіти в умовах децентралізації. Якісна освіта для кожного.
2. Дошкільна освіта для майбутнього: досягнення та перспективи. Новий Державний стандарт дошкільної освіти.
3. П’яті класи НУШ: нові горизонти для представників пілотних закладів області.
4. Центри професійного розвитку педагогічних працівників: перші кроки.
5. Становлення сучасної системи управління закладом освіти: актуальні вектори.
6. Розбудова професійної (професійно-технічної) освіти.
Протягом двох насичених днів VІІ Конгресу плідно працювали близько 2800 педагогів та управлінців Донеччини, яких об’єднує загальне прагнення вдосконалювати систему освіти. Уже традиційно напередодні нового навчального року захід дозволив обмінятися досвідом, ознайомитися із сучасними методами та інноваційними технологіями, подискутувати, побачити можливості задля професійного вдосконалення, з’ясувати послуги, що пропонуються, та ухвалити спільну резолюцію.